Sosyal Medya Optimizasyonu “SMO” Nasıl Yapılır?

in Social Media

Sosyal Medya Optimizasyonu Yani “SMO” Nedir? Nasıl Yapılır? Neden Önemlidir?

Sosyal Medyada var olmaya çalışırken gözden kaçan bir nokta oluyor çoğu zaman “SMO”

Yani sosyal medya optimizasyonu.


Sosyal medya optimizasyonunu daha iyi ayarlayabilmeniz ve uygulamanız için;

Stratejiniz olsun ve onu basit tutun: Sosyal medya için bir stratejiniz yoksa başarılı olma ihtimaliniz çok azdır. Kullanıcılarınızı analiz edin ve aldığınız bilgilere göre paylaşımlarınızı geliştirin. Bunun için kullanılabilecek birçok sosyal medya analiz uygulaması vardır.

İletişimde kalın: Sosyal medyada haberleri kimlerden almak istediğini seçersiniz, ne tarz haberler almak istediğinizi seçersiniz. İnsanlar kendileri için önemli olan haberleri görmek ister. Bu sebeple insanlara görmek isteyecekleri tarzda haberler sunmanız gerekir.

İnsanların ilgisini çekin: Bunun için iki anahtar kelimemiz var. “Kalite” ve “sıklık” eğer içerikleriniz kaliteli olursa ve yeterli sıklıkta paylaşılıyorsa oldukça önemli bir iş yapıyorsunuz demektir. Kaliteli olmayan içerikler sosyal medyada ilgi görmezken bunun yanında olumsuz bir etki yaratıp marka imajınıza zarar verirler.

SEO henüz ölmedi: Arama motoru optimizasyonu olarak adlandırılan SEO hala oldukça önemli bir noktada duruyor. SEO bir internet sitesi için tek başına önemli olmasa da kardeşi SMO ile birleşince oldukça önemli bir hale geliyor. İnsanlar hala arama motoru sonuçlarına oldukça önem veriyor ve onlara göre hareket ediyorlar.

Link: Linkleme en önemli sosyal medya aktivitelerinden birisidir. Bu sayede nerede olduğunuzu daha iyi görebilirsiniz.

Her şeyin ötesinde sosyal medyada var olabilmek için müşterilerinizi dinlemeniz ve anlamanız gerektiğini unutmayın.

 

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

*